תכנית לבני נוער החוקרים ולומדים את היישוב שלהם. לומדים את המציאות בהווה ומציעים חזון לעתיד. התכנית מחולקת לשלושה חלקים: עבר הכרות עם היישוב דרך ההיסטוריה שלו, המשפחות, דמויות מייסדות ודרך מקורות ואתרים הקיימים ביישוב. תהליך למידה תיעוד וצילום שבהמשכו תערוכת צילומים. הווה - מפגשים עם בעלתי תפקידים ביישוב, הכרות עם מהות התפקיד וליווי והחלפתם ליום אחד. עתיד - בניית חזון קהילתי ועבודה עם מתכנן להציג בתלת מימד את חזון היישוב חזון חברתי וחזון תכנוני.
מטרת התוכנית:
חיזוק וטיפוח תחושת השייכות למרחב הקהילתי והחברתי ומינופה לכדי מנהיגות קהילתית חברתית; התנסות בתהליך היוצר חוויה מגבשת מעצימה ויוצרת חוליה מקשרת בין עבר הווה ועתיד; טיפוח חשיבה ביקורתית מתבוננת ומסתכלת על המרחב האישי הקהילתי והחברתי; לחנך בני נוער ולתת להם הזדמנות להיות פעילים אקטיביים למען היישוב והקהילה.
הנתונים בעמוד זה נדלו מתוך המרשתת ולכן לא בהכרח שהם מעודכנים